Jawa 650 Limited Edition

Motocykl je vyroben v souladu se specifickými požadavky zákazníků. Hlavní myšlenkou speciální edice bylo zvednout prestiž motocyklů Jawa a zviditelnit kvalitní českou práci. Základem limitované edice je přepracovaná Jawa 650 Classic, kde pohonnou jednotkou je jednoválec o objemu 652 ccm. Agregát má výkon 35,4 kW (48 k) v 6 500 ot/min. a točivý moment 57 Nm nastupuje v 5 000 ot/min.

Povedený design modelu 650 Limited edition pochází z ruky legendárního českého návrháře Krále, kterému se podařilo zachytit nejdůležitější linie a tradiční křivky českých strojů Jawa. Vínově červená barva v kombinaci s chromovanými doplňky se doplněna ručně šitým sedlem ze světlé kůže. Na řadě míst najdete nápisy Limited edition a pořadové číslo motocyklu.

Palubní deska má navíc otáčkoměr a analogový ukazatel času. Majitel navíc k motocyklu dostane náramkové hodinky Prim Rider s číselníkem v barvách stroje, prodlouženou záruční dobu a nadstandardní provozní služby. Dvacítka motocyklů byla prodána vybraným zákazníkům, poslední kousek byl vydražen a peníze byly použity na charitativní účely. Více na: https://www.autorevue.cz/jawa-650-limited-edition-21-vysperkovanych-stroju_1

V podstatě nikdy se volně neobjevily fotografie reálného stroje jezdícího v provozu. Existuje pouze jedna sada prezentačních fotek, z patřičně velké vzdálenosti.

Vzhledem k tomu, že jsem jeden takový stroj opravoval, přináším Vám po domluvě s majitelem pár fotek pro potěchu oka. Stroj stál dle faktury 290 tisíc a nachází se v Čechách.

Kompletní galerii otevřete kliknutím na obrázek.

K 8.8 2017 se objevila jedna specialita. Jawa 650 Classic 25/25, což je vzhledem k "oficiální" sérii 21 kůsů více než záhada! Budou doplněny fotky, tak můžete porovnávat, koumat, střádat konspirační teorie... :)