7. Setkání majitelů Jawa 650 a Jawa 660

Fotogalerie ZDE

Tento víkend tj. 3.-5.6.2011 se u přehrady Pastviny, v kempu Šlechtův palouk, uskutečnilo tradiční každoroční Setkání majitelů a bývalých majitelů motocyklů JAWA 650 a 660, letos nově rozšířené o majitele motocyklů značky HONDA CBF. Počet motocyklů JAWA a HONDA byl zhruba vyrovnaný - cca 17 strojů na obou stranách. Polovina účastníků přijela již v pátek a co jsem tak zaslechl z vyprávění, tak výborná nálada začala již v pátek večer :-). Já dorazil v sobotu dopoledne jako první na 660-ce a chvíli po mně zástupci firmy JAWA na dalších třech 660-kách. Obchodní zástupce Jawy Jiří Kraft následně slavnostně předal cestovateli a dobrodruhovi Jardovi Šímovy červený motocykl JAWA 660 na zhruba 3 měsíce trvající test. Kolem poledne jsme se vydali na projížďku do Vojenského muzea Králíky, konkrétně na prohlídku pevnosti K-S 14 "u cihelny".

Po nezbytném vyfocení s 660-kou zapůjčenou panu Šímovy k testování, jsme se ve dvou skupinách odebrali na prohlídku. Po prohlídce jsme se rozprchli, někdo zašel na oběd, někdo na prohlídku nedalekého kláštera... Já jsem se zajel ještě podívat na další nedaleké pevnosti a taky se projet tak 2 metry za hranice Polska :-). Postupně jsme se zase sešli v kempu při posezení u pivka. Pořadatel Bob pro nás připravil vědomostní soutěž o ceny (Bobe, díky za batoh, je super !!!) a taky "Bobíkův bazar", který okořenil stejně jako loni Motex svými trefnými hláškami, kterými spolu s Bobem loudili z dobře se bavících účastníku, někdy i po koruně, co nejvyšší částky. Výtěžek z prodeje různých věcí věnovaných do dražby

Bobem, posloužil k dobročinným účelům - nákupu piva pro všechny. Zábava trvala dlouho do noci, Hondaři neznale poslouchali co a jak si kdo na Jawce vylepšil nebo dodělal, Štefan se stal hlavním vypravěčem vtipů...., prostě nepřeberné množství témat na konverzaci. V neděli ráno se začali všichni postupně balit a odjíždět domů. Setkání se stejně jako loni neslo v pohodovém přátelském duchu. Myslím že nedošlo k žádnému problému, teda až na jednu Hondu, která se před pevností na štěrku odporoučela nečekaně k zemi, ale naštěstí se nic nestalo motorce ani majiteli. Jawy se Hondami snesly na výbornou a myslím že se už všichni těší na další rok... :-).